19/12/2010

İnsan besilik bir hayvan olsaydı...


Sual:
İnsan besilik bir hayvan olsaydı...kaç yaşında kesilmesi gerekirdi? Mesela inek, tavuk ve benzeri hayvanların, tam et tutmadan kesilmesi de, daha da büyüsün derken iyice kartlaşması da istenmez, ortalama bi kesilme yaşı vardır. İnsanda bu kaç olmalı?

Cevap:

bence 3-5 arası kesilmesi lazım. iyi beslenirse 30 kilo et alınabilir. 18 yaşına gelmesi için bunun 6 katı masraf yapılması gerekir ama 180 kilo et alınamaz, (alınsa da çoğu yağ olur) dolayısıyla kâr marjı düşer. üstelik hem kart olur, hem zeki yaratık olduğundan kaçma, açlık grevi yapma, yan kafesteki kıza aşık olma, diğer sosyal ihtiyaç kaprisleri gibi vakaların ortaya çıkması engellenir.

üreme için de bir kısmı damızlık bırakılır, tüp bebek yöntemiyle gebe bırakılır kadınlar ki genelde üçüz,beşiz oluyor bu yöntemle hızlı üremiş olurlar. bebekler 7 aylıkken sezeryanla alınır bu da üretimi hızlandırır. sperm bankası kurup yeterli sperm stoğu oluşturunca damızlık erkeğe gerek kalmaz, bu da masrafı azaltır. damızlık kadınlar da doğurganlıkları geçtikten sonra diğer insanlara yem diye verilebilir piyasaya kart et sürülmek istenmiyorsa.

Ref: http://sites.eksiduyuru.com/anket/poll.php?id=4016

No comments:

Post a Comment

spammers will be brutally bashed and DBAC (don't be a cunt)