11/05/2009

Hatun=Evil?

Part 1

Asla sovenist biri olmadim. neden mi bunu soyluyorum?cunku bu yazinin boyle bir derdi yok, yazi ilerledikce oyle sanilmasin.

yalniz burada utanmadan iddia ediyorum (memo tembelcizer style arak) ki dunya uzerindeki kotuluklerin %90 kaynagi kizlardir. simdi inceleyelim:

-niye ustumuze basimiza dikkat ediyoruz? (mustafa ile mahmut'a guzel gozukmek icin degil heralde)
-neden guzel bi hatun gorunce (varsa) gobegimizi icimize cekiyoruz? tripten tribe giriyor, sekilden sekle sokuyoruz kendimizi. (misal erkekler ortamlarinda tum heybetiyle disardadir gøbek denen obje)
-para nicin vardir? ya da hatunlar buyuk bir para gideri degil mi?
-partilere niye gideriz? (hee, evet sen kandir kendini "iyi vakit gecirmek diye". sana diyorum olm, itiraf et lan! yilda kac bin ton alkol tuketiliyor, bunye follos ediliyor bu ugurda. nice insan telef oldu. cocuklar ac, ekmek yok.)

kisaca guc nicin vardir/neden tapilir? bunu sirf hatun elde edebilmek icin istemeyiz mi?

diyalektik olarak baglarsak: erkekler arasindaki homoseksuellik (a.k.a ipnelik) orani artsa dunya daha baris huzur dolu bi ortam olmaz miydi? kizlar icin bu kadar sekilden sekile girmesek, kasmasak; bence daha sufer bi mekan olurdu su aminakodumun dunyasi.

yani yillik bi tekstilden elde edilecek tasarrufu aklinizda canlandirin. sac/sakal sekil verme zorunlulugunun ortadan kalktigini dusunun...ne bilim is yerinde sirf fiyakali bi araba alabilmek icin birbirini yiyen/ patrona blowjob cekenleri dusunun...

(aha buraya yaziyorum!)
Yoldaslar! Gun gelicek herkes Lebowski gibi etrafta banyo kiyafetiyle dolasacak, eski arabalarla dolasacak, sut alirken cek yazacak ve hatunlarin artik erkek irkini evillastirmasi son bulacak (ya da azalacak)!hmpfsss

Part 2

(valla sovenizme devam etmek gibi bi derdim yok) siz hic eseysel dimorfizm (sexual dimorphism) diye bisi duydunuz mu?
Eseysel dimorfizm: erkek ve dişi eşeyler arasında vücut boyutu ve şekli, renk veya desen bakımından farklılıklar görülmesi

bkz. şekil 1-a:

bakınız erkek ördek ne kadar güzel duruyor, dişisi ise ne kadar alımsız. çoğu hayvanda bu böyledir, misal gene horoz & tavuk. horoz çok janjanlı durmakta, tavuk ise yılların emekçisi gibi kendi halinde takılmaktadır.

dikkatli bakıldığında insanda da bu böyledir. aslında dişiler erkeklerden daha alımsız ve çirkindir! evet utanmadan iddia ediyorum, bu böyledir! şimdi biri çıkacak "abi de get! kafan iyi mi senin, dişi eşey her zaman daha alımlıdır, güzeldir"... bırakınız desinler, bırakınız goygoyculuk etsinler efendim. ben de derim ki o kula:

"ya habibi, el kul-ül mahlukat! en güzel kadınların (monica bellucci hariç tabi *tap! yaradanın adıyla tap!*) bile erkeklik özellikleri taşıdığına, testesteron seviyelerinin diğer dişilerden yüksek olduğuna hiç mi dikkat etmedin, bre deyyus!"

evet...tipik östojen manyaa bir kadın geniş kalçalı, vazo şekli diye tabir edilen bir formdadır. top model ayarındakiler ise dar kalçalı, ok gibi erkeksi özellikler taşırlar

hadi bu kanıt da yetmedi: insanların dişileri her daim bakım, makyaj, boyama zart zurt yaparak kendilerini güzel gösterme çabalarındadır. (metroseksüel olanlar hariç) erkekler ise default gelen özellikleri kullanarak kendilerini dişilere beğendirebilmektedirler.
eh o zaman ben sorarım: eşeysel dimorfizm gibi bir olgu da olduktan sonra, hatun=evil eşitliği düpedüz doğru değil midir?

mesajımı verdim, kanayan yaraya pırmah bastım...postu da rasputin resmi koyarak finalize edeyim:

2 comments:

  1. bu başarılı araştırmanızı ve yazınızı ayakta alkışlıyorum efendim ahahaha sağlam geldi!

    ReplyDelete

spammers will be brutally bashed and DBAC (don't be a cunt)